مقالات

تخته چند لا و کاربردهای آن

تخته چند لا و کاربردهای آن

تخته چند لا | اسامی و معرفی کلی:

تخته چند لا و کاربردهای آن | تخته چند لا ورق های چوبی هستند با ضخامت های متفاوت که از لایه های متعددی تشکیل می شوند و با توجه به تکنولوژی ساخت از استحکام متفاوتی بهره مند می شوند.

تعداد لایه ها با توجه به ضخامت و نوع کاربری این محصول متفاوت بود بین دو تا شش متغییر می باشد.

تخته چند لا با اسامی متفاوتی در بازار ایران شناخته شده است که عبارتند از:

  • تخته روسی
  • تخته چند لایی
  • تخته چند لا
  • پلای وود
  • پلی وود
  • تخته سه لا

بنابراین شما می توانید با اسامی مختلف در اینترنت و بازار به دنبال این محصول پر کاربرد بگردید.

تخته چند لا و کاربردهای آن

تخته چند لا و کاربردهای آن

تخته چند لا و برندهای موجود

برندهای متنوعی در بازار ایران موجود است که تنوع ایرانی آن از محصول وارداتی بیشتر است. طی سال های گذشته به سبب تحریم های مختلف، تولید کنندگان ایرانی نیز دست به تولید انواع تختته چند لایی زده اند که همچنان سهم بازار اندکی را به خود اختصاص داده اند.

برند وارداتی تخته چند لا در بازار ایران با نام سوزا شناخته می شود. سوزا بزرگترین تولید کننده تخته چند لا از درخت توس در دنیا به شمار می رود. محصولات سوزا در سراسر دنیا سهم بالایی از بازارهای بین المللی را به خود اختصاص داده است.

Sveza | سوزا در بازار ایران نیز، به عنوان اصلی ترین برند تخته چند لا به شمار می رود. پلی وود سوزا با ویژگی های منحصر به فرد خود که با تکنولوژی بی‌نظیر ساخت هماهنگ شده است، بازار مناسبی را در ایران به خود اختصاص داده است.

تخته چند لا و کاربردهای آن

تخته چند لا یا پلای وود در صنایع مختلفی کاربرد دارد. برای مثال تخته چند لایی های سیما پلی وود  با توجه به شاخصه دو طرف روکش دار آن علاه بر صنایع ساختمانی در دکوراسیون داخلی نیز قابلیت کاربردی دارد.

تخته چند لا در اتاق سازی ترانزیت ها و قطار های مسافربری سریع السیر گرفته تا صنایع بسته بندی سنگین و حمل و نقل باری مورد استفاده قرار می گیرد.

قابلیت دیگری که تخته چند لایی های سیما پلی وود را منحصر به فرد می کند، جدیدترین نوع آن است که مقاومت بالایی در مقابل رطوبت داشته و علاوه بر این امکان برش خوری و همچنین طراحی لیزری را بر روی آن ایجاد کرده است.

بنابراین شما با توجه به نوع کار خود می توانید از این محصول استفاده کنید. برای مثال امروزه از جهت صرفه‌ی قیمتی بسیاری از تولید کنندگان ملزومات دکوراسیون داخلی این محصول استفاده می کنند. و این به منزله ایجاد بازاری بزرگ برای پلای وود های موجود در بازار ایران است.

مقاومت و شاخصه های تخته چند لا

محصولات شرکت سوزا انواع متعددی دارد که مهم ترین آن پلای وود با قابلیت استفاده داخلی و خارجی است.

پلای وود های با مصارف داخلی که با شاخصه Interior در لیبل محصولات آورده شده است. دارای دو سطح روکش دار با تراکم 640 الی 700 مناسب استفاده در محیط های داخلی هستند که با چسب سبک INT مقاوم شده اند و در ضخامت های 18 و 15 میلی موجود هستند.

این محصول مقاومت رطوبتی بالایی (حداکثر 10) را دارا می باشد و نسبت به سائیدگی و نوع روکش استاندارد BB/cp گرید 2 و 3 را دارا است.

پلای وود سوزا با این مشخصات می تواند به عنوان رقیبی قدرتمند در مققابل ام دی اف در صنایع دکوراسیونی قرار بگیرد. و با توجه به مزیت قیمتی آن می توان از آن در بخش های مختلف از جمله کابینت ها و … استفاده کرد.

ویژگی دیگری که پلای وود را نسبت به ام دی اف در دکوراسیون داخی ارجخ‌تر می نماید، قابلیت رنگ خوری و رزین خوری این محصول است که با یک پرداخت مختصر از آن می توان در تمام بخش های دکوری محیط داخلی استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *